Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Hotararea judecatoreasca de reintegrare pe post poate fi pusa in executare prin Executor Judecatoresc?
Ce poate face executorul judecatoresc ( in afara de notificari) in cazul in care angajatorul refuza sa reintegreze fostul angajat?
Prin ce actiune pot obliga angajatorul sa puna in executoare o hot. definitiva de reintegrare pe post a unui angajat? Obligatia de a face ? Executare silita?
Puteti sa formulati plangere penala impotriva angajatorului pt nerespectarea hotararilor judecatoresti in temeiul art 287 al1 lit d Cp.
Am formulat o plangere si s-a clasat.
Am formulat o cererea avand ca obiect obligatia de a ma reintegra pe post.Instanta a respins pe motiv de exceptie de interes.
Cand am intrebat am avut in vedere doua paragrafe din sentinta care erau in contradictoriu.Nu am in fata sentinta /hot dar mentiona faptul ca cererea nu face obiectul unei executari .