Forum Discuţii juridice Executare silită Recuperatori firme telefonie
Discuție deschisă în Executare silită

Recuperatori firme telefonie

Am avut in anul 2013 la firma de telefonie cosmote actuala telekom un telefon cu abonament. Nu am mai putut plati si cand a venit ultima factura in anul 2013 era de aproximativ 2500 lei. In 2018 am primit o notificare de la o firma de recuperatori de telefonie sa platesc suma de 5000 lei. Nu am dat niciun raspun nu am vorbit cu ei.
Pe data de 16 septembrie 2019 am primit iar o notificare de la aceiasi firma de recuperatori de telefonie tot cu suma de 5000 lei si spune ca daca nu platesc ma poate executa silit
Cum trebuie sa procedez.
Va multumesc
Vă dați seama că nu-i titlu executoriu contractul de furnizare servicii telefonie!
Prin urmare, trebuie să vă dea în judecată pentru a obține o hotărâre judecătorească, apărați-vă în eventualitatea unui proces, contractați servicii avocațiale! Va putea fi invocată inclusiv prescriptia!
Dacă există cumva un proces pe rol puteți afla accesând site-ul portal.just.ro și scriind numele dvs la motorul de căutare!
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat