Forum Discuţii juridice Executare silită Recuperatori firme telefonie
Discuție deschisă în Executare silită

Recuperatori firme telefonie

Am avut un abonament in anul 2013 la telekom atunci se numea cosmote si nu am mai putut plati. Suma de plata era de 2500 de lei abonament plus convorbiri cand a fost emisa ultima factura in 2013. Acum m am trezit cu o notificare de la un recuperator de telefonie ca am de plata 5000 de lei si daca nu platesc ma executa silit.
Cum trebuie sa procedez
Sa nu.l bagati in seama sau sa semnati ceva, dati acorul prin telefon la vreun angajament de plata.
Daca incearca sa va execute...puteti contesta asta invocand prescriptia datoriei.