Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... atestat pentru mopede
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

atestat pentru mopede

buna ziua! As dori sa stiu daca as putea sa obtin un atestat pentru conducere de mopede si motoscutere cu, capacitate cilindrica sub 50cmc,in cazul in care am permisul de conducere cat B anulat si dosar penal pentru conducere sub influenta bauturilor alcoolice.
Buna ziua !
Intrucat infractiunile din OUG 195/ 2002 actualizata , se refera la conducatorii de autovehicule sau tramvai, avand in vedere ca pentru obtinerea dreptului de a conduce un moped nu este nevoie de un permis de conducere( asa cum il defineste legea) , fiind necesar si suficient un atestat, consider ca va puteti inscrie la un curs de obtinere a atestatului pentru conducerea de mopede si impicit obtinerea acestuia..