Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ANAF
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ANAF

Mama a murit in septembrie 2010 si acuma cind trebuie sa facem o succesiune la pamintul ei de 2 ha arendat dintotdeauna ni se cere de la anaf veniturile din 2010 ,2011 si 2012 , probabil ca nu au fost impozitate ,Va intreb daca aceste datorii nu s-au prescris avind in vedere trecerea anilor si mai ales ca omul a si decedat .?
gheltu, utilizator
Pentru succesiunea la pamant va trebuie ceea ce ati scris sau poate ca va referiti la certificatul fiscal prin care sa apara ca nu are datorii la impozitul pe teren catre primaria in raza carea e situat terenul agricol extravilan?
george-neagu, moderator
da pt eliberarea certificatului fiscal ..