Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Cazier juridic
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Cazier juridic

Buna ziua!
Am o intrebare. Eu sunt cetateanca Republicii Moldova si am vaza de resedinta in Chisinau. Am nevoie de cazier juridic din Romania pentru redobindirea cetateniei romane. Spunet Va rog unde, la ce adresa din Bucuresti eu pot sa ridic cazier, care este pretul si in cit timp este gata?
Va multumesc anticipat!:love2:
Persoanele domiciliate în străinătate pot solicita eliberarea certificatului de cazier judiciar prin misiunile diplomatice sau oficiile consulare ale României.
Va puteti adresa Ambasadei Republicii Moldova,
Cancelaria: Aleea Alexandru nr.40, Sector 1, Bucuresti
Telefon: (0040-21)230.04.74, 230.07.32
Fax: (0040-21)230.77.90
E-mail: bucuresti@mfa.md
Web: www.romania.mfa.gov.md
Program de lucru: luni-vineri 08.00-17.00

Secţia consulară:
Adresă: 762 432 Bd. Eroilor nr.8, Sector 5, Bucuresti
Telefon: (0040-21) 410.98.27
Tel/Fax: (0040-21) 410.98.26
Program de lucru cu cetăţenii: luni-vineri 08:00-17:00
Am sunat la sectia consulara, si au spus ca nu au nimic comun cu aceasta. Au spus ca cazier se elibereaza la Ministerul afacerilor interne.
Incercati si la Directia cazier judiciar Bucuresti, Tel.: 021/316.49.75, 021/208.25.25 int. 26954; Fax: 021/317.87.90

ªos. ªtefan cel Mare, nr. 13-15, Bucureşti - S2

Legea 290/2004 asa zice, cum v-am scris in primul mesaj, dar daca cei de la ambasada v-au spus ca nu... mi-e teama sa nu fie nevoie sa mergeti la Chisinau sa va scoateti cazierul. Dar nu mi se pare normal.
Incercati totusi sa sunati si la Directia cazier judiciar si intrebati.
Succes!