avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Cazier juridic
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Cazier juridic

Buna ziua!
Am o intrebare. Eu sunt cetateanca Republicii Moldova si am vaza de resedinta in Chisinau. Am nevoie de cazier juridic din Romania pentru redobindirea cetateniei romane. Spunet Va rog unde, la ce adresa din Bucuresti eu pot sa ridic cazier, care este pretul si in cit timp este gata?
Va multumesc anticipat!:love2:
Cel mai recent răspuns: Ana-Maria Dutescu , Avocat 21:43, 30 Noiembrie 2009
Persoanele domiciliate în străinătate pot solicita eliberarea certificatului de cazier judiciar prin misiunile diplomatice sau oficiile consulare ale României.
Va puteti adresa Ambasadei Republicii Moldova,
Cancelaria: Aleea Alexandru nr.40, Sector 1, Bucuresti
Telefon: (0040-21)230.04.74, 230.07.32
Fax: (0040-21)230.77.90
E-mail: bucuresti@mfa.md
Web: www.romania.mfa.gov.md
Program de lucru: luni-vineri 08.00-17.00

Secţia consulară:
Adresă: 762 432 Bd. Eroilor nr.8, Sector 5, Bucuresti
Telefon: (0040-21) 410.98.27
Tel/Fax: (0040-21) 410.98.26
Program de lucru cu cetăţenii: luni-vineri 08:00-17:00
Am sunat la sectia consulara, si au spus ca nu au nimic comun cu aceasta. Au spus ca cazier se elibereaza la Ministerul afacerilor interne.
Incercati si la Directia cazier judiciar Bucuresti, Tel.: 021/316.49.75, 021/208.25.25 int. 26954; Fax: 021/317.87.90

ªos. ªtefan cel Mare, nr. 13-15, Bucureşti - S2

Legea 290/2004 asa zice, cum v-am scris in primul mesaj, dar daca cei de la ambasada v-au spus ca nu... mi-e teama sa nu fie nevoie sa mergeti la Chisinau sa va scoateti cazierul. Dar nu mi se pare normal.
Incercati totusi sa sunati si la Directia cazier judiciar si intrebati.
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

acte casatorie cu cetatean sirian Egnar Egnar As dorii sa stiu ce acte ii trebuiesc cetateanului sirian pentru casatoria civila cu o romanca ,ei fiind deja casatoriti religios [religia musulmana ]avand ... (vezi toată discuția)
Vacanta cu pasapot pe nume vechi aandreadiana aandreadiana Buna ziua! urmeaza sa facem cununia civila in data de 1 septembrie, iar pe 5 avem deja biletele sa plecam in vacanta in Egipt. Intrebarea mea este daca exista ... (vezi toată discuția)
Cum obtin dubla cetatenie pentru copil? Ally111 Ally111 Buna ziua , Sunt cetatean roman , tatal copilului meu cetatean turc. Copilul are 4 ani, este nascut in Romania si recunoscut de tatal lui in certificatul de ... (vezi toată discuția)