Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort - partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort - partaj

Divortul si partajul se pot face intr-o singura etapa daca exista copil minor si trebuie viza de flotant sau alt act doveditor al spatiului unde locuiesc parintele cu copilul? mentionez ca parintele sta cu copilul la niste cunostinte plecate acum din tara.
divorțul și partajul nu se judecă împreună.
întâi trebuie soluționat divorțul și abia apoi partajul.
nu este necesar să aveți viză de flotant.