avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate DOCUMENTE PDF
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

DOCUMENTE PDF

M-am inscris la o licitatie, autoritatea contractanta a postat formularele in pdf semnate/stampilate de ei, am rugamintea sa-mi spuneti daca ar trebui sa scriu cu pixul pe cele postate e ei sau le pot reface eu in word conform formularelor postate.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: mirceamesaru , utilizator 11:19, 8 Ianuarie 2024
Ar trebui sa-i intrebati pe cei cu care doriti sa incheiati contract, cum doresc sa fie documentele.
Daca acele documente PDF semnate si stampilate au semnatura digitala atunci puteti completa cu pixul si totul este in ordine.
Totusi ca idee, acel fomular are si numar de inregistrare?
Eu sper ca nu.
Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Septembrie 2019
gigiz, utilizator
Buna ziua, are si nr. de inregistrare
Pai printati formularul asa cum este, completati-l cu pixul il semnati si il transmiteti.
Apropo, cum il transmiteti? Il depuneti fizic sau vor tot in sistem electronic. Adica pe e-mail.
Daca vor sa il depuneti personal faceti mai intai o copie scanata dupa ce ati semnat respectivul formular. Pe aceasta copie sa va semneze cineva de primire si sa puna data si ora cand l-a primit.
Daca vor sa il trimiteti pe e-mail sa le solicitati o confirmare tot pe e-mail. Aceasta confirmare sa o pastrati.
Ultima modificare: Marți, 1 Octombrie 2019
gigiz, utilizator
este o licitatie pe SEAP, toata documentatia se incarca in SEAP cu semnatura electronica

Alte discuții în legătură

Un contract intre doua parti Mario Bro Mario Bro Un contract intre doua parti : stampilat ,semnat olograf se poate combina si cu semnatura digitala in pdf adobe pe acelasi document si este valabil din ... (vezi toată discuția)
Un contract intre doua parti Mario Bro Mario Bro Un contract intre doua parti : stampilat ,semnat olograf se poate combina si cu semnatura digitala in pdf adobe pe acelasi document si este valabil din punct ... (vezi toată discuția)
Licitatie online ibitza78 ibitza78 Referitor la procedurile online: art. 17, alin. 3 din HG 1660/2006 spune ca documentele se transmit in SEAP in format electronic, semnate cu semnatura ... (vezi toată discuția)