Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Anl centrală proprie
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Anl centrală proprie

Locuiesc într-un apartament Anl (chiriaș) avem centrală comuna pe scara dar cheltuielile sunt exagerat de mari la caldura plus Ca apa o plătim de 2 ori o data apa rece o data apa calda
Întrebare :as putea monta centrală proprie in apartament chiar dacă nu este cumpărat achit doar chirie ,specific ca in contract nu exista nimic specificat care sa îmi interzică acest lucru ,deși membrii primăriei asta susțin
O chestie imporanta nu primim făcută originala sau măcar copie afișata in scara blocului de la EON gaz noi primim o factura tiparită la calculator de către primăria orașului
Astept cu interes răspunsul dumneavoastră

Mulțumesc
Buna ziua, pentru a va putea monta centrala proprie, trebuie sa aveti gaz separat, fiecare apartament, sa faceti o cerere catre Consiliul Local sau societatea care administreaza spatiul locativ, apoi, daca primiti hartia cu acceptul, puteti demara procedura. Va trebui sa cereti accept de la toti vecinii de pe scara.