Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anl Social
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anl Social

Buna ziua,
locuiesc intr-un ANL social , si de curand a murit mama soacra, intrebarea mea este , daca sotia accepta mostenirea (nu stiu exact cata cota parte mostenire , dar oricum o cota dar nu 100%) se poate sa fim descalificati si sa fim dati afar din ANL-ul social? (mentionez ca fiind in ANL social nu pot sa i-au in considerare achizitia ANL-ului si sa ma incadrez cum am mai gasit pe forum la dumneavoastra la Legea152/OUG 2014, art.10 alin2c, sub val de 37mp/pers, conform Lege 114/1996).
cu respect
Cum ati rezolvat sunt intr-o situatie similara
Pana acum nu am deschis mostenirea tocmai din aceasta temere, chiar daca am mai vazut un raspuns care face referinta la mp/pers , nu mai retin ce lege care spune ca nu se considera locuinta pt 4 pers cum suntem noi sub 37 mp, dar tot neavand siguranta inca e in aer la nou.