Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cumpărarea unui teren
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cumpărarea unui teren

Bună ziua. Doresc sa cumpăr un teren. Soția se va duce sa îl cumpere pentru noi. Eu ca soț... Trebuie sa I ofer ceva? Sau poate sa îl cumpere și fără semnătura mea...procura sau altceva?
Nu are nevoie de procura, fiind casatoriti sub regimul comunitatii legale de bunuri, bunul va fi comun chiar daca cumpara doar dansa.
~ Conținut șters la cerere ~