Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Legea 196/2018
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Legea 196/2018

Ce consecinte poate avea faptul ca un proprietar de apartament din cadrul unei asociatii de bloc este presedintele asociatiei, avand drept de semnatura in banca, dar nu este membru al asociatiei de proprietari, conform legii 196/2018?
Daca nu este membru proprietar conform disp L nr 196/2018 nu are calitatea sa acceada sa fie ales in functii de reprezentare in structurile de reprezentare asociatie de proprietari
Conform legii,daca presedintele de asociatie nu intruneste conditiile legale,atunci toate hotararile,deciziile,dispuse de acesta sunt netemeinice si nelegale