Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONCEDIU MEDICAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONCEDIU MEDICAL

Buna seara,cine ma poate ajuta sa-mi spuna cum se calculeaza concediul medical,la zi cum se aduna cum se imparte? Multumesc anticipat!
Vedeti Ordinul nr. 15/2018 / 1311/2017 pentru aprobarea Normelor de aplicare a prevederilor Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 158/2005 privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate, art.59 si urm.

[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic