Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Care este procedura ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Care este procedura ?

Dupa darea unei hotarari, in contradictoriu cu prevederile legii privitoare la acea spetza, au fost solicitate autoritatilor statului anumite documente cu privire la aspectele vizate, fara a se face vreo referire cu privire la vreun proces pe aceasta tema!. Autoritatile elibereaza documente care arata exact cum prevede legea in spetza respectiva, contrar hotararii jdecatoresti care nu are cale de atac (recurs). Intrebare: Daca documentele respective sunt depuse in termenul stabilit de lege, acestea dau sau nu dreptul de revizuire , cu atat mai mult, ca dovedesc o eroare de judecata prin care se aduce un prejudiciu dovedit cu documente de la autoritatile statului de 300.000lei ? Deci: aceste documente au fost cerute dupa darea hotararii deoarece era de neconceput ca nu se aplica legea, iar ceea ce scrie pe document exista si la data procesului si inainte sau dupa proces, fiind vorba despre prevederi legale (articole de lege concrete), neglijate de catre instanta desi s-a mentionat existenta lor in dosar.
Din pacate nu se intelege nimic din postarea dvs.