avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Constructie acoperis in regie propie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Constructie acoperis in regie propie

Buna seara.
Doresc sa construiesc acoperis la o casa in regie propie.
Sunt propietarul casei , am toate documentele la zi ( plan, proiect, autorizatii.....)
Acoperisul o sa il construiesc cu 2 veri si 3 vecinii sub indrumarea unui diriginte de santier .
Daca vine ITM in control ma poate amenda ?
Ca persoana fizica cum trebuie sa procedez cu cei care lucreaza la mine in regie propie?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:37, 12 Octombrie 2019
Vedeti aceste discutii
www.avocatnet.ro/content/for...

www.avocatnet.ro/content/for...

www.avocatnet.ro/forum/discu...


Nicio casa nu mai poate fi construita fara angajarea unui diriginte de santier .
www.avocatnet.ro/content/art...
Ultima modificare: Sâmbătă, 12 Octombrie 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Constructie imobil civil categoria d marius740 marius740 Buna seara. In momentul actual se poate incepe o constructie civila (casa de locuit) in regie proprie sau e necesara angajarea unei firme ? Stiu ca din partea ... (vezi toată discuția)
Construcție casa în regim propriu flori54 flori54 Bună ziua! Vreau sa.mi construiesc o casa fără etaj, ajutat de un unchi și de familie. E adevărat ca nu se mai poate? Mulțumesc! (vezi toată discuția)
Constructie efectuata in regie proprie stela chelner stela chelner Buna ziua! Se mai poate construi o casa in regie proprie? Va multumesc. (vezi toată discuția)