Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Constructie acoperis in regie propie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Constructie acoperis in regie propie

Buna seara.
Doresc sa construiesc acoperis la o casa in regie propie.
Sunt propietarul casei , am toate documentele la zi ( plan, proiect, autorizatii.....)
Acoperisul o sa il construiesc cu 2 veri si 3 vecinii sub indrumarea unui diriginte de santier .
Daca vine ITM in control ma poate amenda ?
Ca persoana fizica cum trebuie sa procedez cu cei care lucreaza la mine in regie propie?
Va multumesc
Vedeti aceste discutii
www.avocatnet.ro/content/for...

www.avocatnet.ro/forum/discu...

Nicio casa nu mai poate fi construita fara angajarea unui diriginte de santier .
www.avocatnet.ro/content/art...
Cornel Vasile, Consilier juridic