Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cine are dreptate?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cine are dreptate?

la casatorie parintii au trecut casa pe numele nostru, prin contract vanzare - cumparare. Dupa 8 luni, in urma numeroaselor batai primite de la sot, am divortat. Acuma el pretinde 80 % din valoarea terenului pe care este situata casa. La tribunal i s-a dat castig de cauza. Eu ce pot sa mai fac?
apel sau recurs
Interesanta speta....si mai interesant ar fi de stiut modul de aparare al dvs....
Oricum, aveti calea de atac impotrica sentintei pronuntate.
In locul dvs as face imediat apel si mi-as schimba si avocatul!B-)
MIHAI GRIGORE a scris:

In locul dvs as face imediat apel si mi-as schimba si avocatul!B-)

cel mai bun sfat!
Multumesc pentru raspuns. Dar se poate anula un contract de vanzare - cumparare, sa se transforme in donatie?
Mi se pare o aberatie, dar avocatul tatalui sustine ca e posibil. Se poate demonstra in vreun fel ca baiatul a recurs la santaj pentru a obtine contractul de vanzare - cumparare a terenului?
Cam asta vrea avocatul sa demonstreze la recurs.