Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Ce ar trebui să fac?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Ce ar trebui să fac?

Sunt cadru dicdactic și m-am confruntat cu următoarea problemă. Un părinte a intrat în sala de clasă și a agresat verbal un elev. Vrând să-l agreseze și fizic m-am interpus între ei și m-a agresat pe mine fizic și verbal. Am făcut sesizare la poliție și i-a dat mustrare scrisă cu privire la comportamentul lui față de mine. Ce ar trebui să fac pentru a se lua măsurile legale
Plangere la Inspectoratul Scolar Judetean cu solicitare de a fi supus testarii psihologice obligatorii si de a vi se comunica rezultatul.