Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Neacordare despagubiri asigurative pentru moartea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Neacordare despagubiri asigurative pentru moartea soției a 2-a a bunicului

Sotia a doua a bunicului meu (deci nu ruda "de sange"), 81 ani, a fost accidentata mortal pe trecerea de pietoni. Instanta judecatoreasca nu ne-a acordat dreptul la despagubiri din partea asigurarii cu toate ca ne-a interogat (cu martori) daca intr-adevar am avut cu totii relatii familiale si afective continue. Practic, ne frecvenctam aproape zilnic si dupa decesul bunicului. Este corect? Multumim.
marioenergodna, utilizator