Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Politia locala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Politia locala

Buna ziua!
Am si eu o intrebare; A primit competente in plus politia locala dupa noul cod rutier?
Sa te opreasca in trafic si sa te legitimeze?
Inca nu am rasfoit acest nou cod rutier si azi am fost oprit de politia locala sa ma verifice daca am autorizatie de circulatie..
Din ce stiu eu ,nu cred ca au dreptul sa ma opreasca in trafic..
Multumesc anticipat!
Poliția locală are competențe îde a sancționa cazurile de staționare și parcare neregulamentară.