Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Societate cumpara masina de la persoana fizica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Societate cumpara masina de la persoana fizica

Buna seara.
Un Srl vrea sa achizitioneze o masina de la o persoana fizica.
Ce impozit o sa plateasca persoana fizica in urma tranzactiei?
Vanzatorul e preocupat de asta..nici eu nu stiu care e procedura, ce implica ?
Vanzatorul, persoana fizica, nu plateste niciun impozit in momentul vanzarii masinii, proprietate personala, indiferent daca cumparatorul este persoana fizica sau juridica.