Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Motivarea absențelor școlare ale unui voluntar
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Motivarea absențelor școlare ale unui voluntar

Bună ziua, direcțiunea unui liceu refuză să motiveze absențele unui elev participant ca voluntar activ și serios la un festival de film documentar pentru elevi, acțiune desfășurată în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean. în timpul programului școlar. Elevul are absențe nemotivate în decursul unei săptămâni. Cum se poate apăra legal?
george-neagu, moderator