Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... As putea sa revin in tara?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

As putea sa revin in tara?

Am fost condamnat la 1 an de închisoare cu suspendare (2 luni in pușcărie) în Anglia pentru ca am vorbit cu o minoră pe internet și i am trimis poze porno. Acum trebuie sa fac 150 de ore in folosul comunității și tip de 18 luni sa mă întâlnesc cu agentul meu (probation) in fiecare săptămână. Se poate să mă întorc în țară fara sa am probleme cu legea din Romania? Se poate transfera din Anglia in Romania orele in folosul comunității? Vreau sa plec deoarece incerc sa găsesc un loc de muncă și nu găsesc. Risc să rămân pe străzi pentru că nu pot sa platesc chiria. Aștept răspuns și va mulțumesc pentru ajutor.
Trebuie sa vorbiti cu ofiterul de probatiune din UK.
Daca aveti probleme puteti apela la avocat din Romania sau din UK pentru a se cauta solutii viabile.

Daca se va revoca hotararea suspendata veti ajunge dupa gratii.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat