Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Vecinii arunca gunoaie in gradina privata
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Vecinii arunca gunoaie in gradina privata

Buna ziua. Locuiesc intr-un apartament la parter si am si o gradina aferenta de 150 mp detinuta prin CF. Cateodata vecinii arunca gunoaie in gradina mea. Exista o lege cu privire la acest lucru? Este ceva ce pot sa fac in acest sens? Multumesc.
Legea bunului simt.
Daca ii surprindeti aruncand gunoaie sau detineti probe certe in acest sens puteti sesiza in scris cu nr. de inregistrarte/ data DJSP, DJSV si Agentia de mediu. Se vor face anchete si posibil sa primeasca amenzi contraventionale.