Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizație creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizație creștere copil

Buna ziua. Va rog mult sa imi răspundeți. Am un copil ce pe 17 februarie face 4 ani , eu sunt însărcinată cu cel de al doilea copil care se va naște la începutul lunii februarie. La primul copil am fost studentă, si am beneficiat de indemnizație. Intrebarea mea este pot lua si la cel de-al doilea copil indemnizație chiar daca intre cele 2 sarcini nu am lucrat?se ia in calcul indemnizația luată de la primul? Va mulțumesc mult
Buna ziua,
Ce ocupatie ati avut in perioada Martie 2018-Februarie 2020, cand se va naste copilul?
Nici o ocupație. Am fost casnică. Copilul se va naște tot in februarie 2020
Atunci o sa primiti doar alocatia copilului in suma de 300 lei, pana la doi ani.
Tatal ce ocupatie are/ a avut in acea perioada?
Nici o ocupație. Am fost casnică

Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
Ce ocupatie ati avut in perioada Martie 2018-Februarie 2020, cand se va naste copilul?

Tatăl lucrează. Fara întrerupere din 2013 până în prezent

Ionut.ion a scris:

Atunci o sa primiti doar alocatia copilului in suma de 300 lei, pana la doi ani.
Tatal ce ocupatie are/ a avut in acea perioada?