Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cheltuieli bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cheltuieli bloc

Legal cum se calculeaza cheltuielile de bloc pe pers sau cota parte
Pe apartament, și pe cotă parte, la cheltuielile comune.

Gunoiul menajer, se calculează pe nr. de persoană.

Gazul, apa rece și apa caldă dacă nu sunt contorizate, se calculează la nr. de persoană.
Dapix, utilizator
cota parte - care tin de partile commune- lumina pe scara, forta ascensor, omul de serviciu, etc.

Apa calda si rece- consumul individual de pe apometre daca nu sunteti la pausal.

Faceti si cerere la bloc, si intrebati cum se calculeaza la comun si individual.
Pentru corecta si completa dv informare studiati temeinic disp L nr 196/2018
In condominiu exista cheltuieli care se calculeaza conditionat de numar persoane,cota parte,etc