avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cheltuieli bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cheltuieli bloc

Legal cum se calculeaza cheltuielile de bloc pe pers sau cota parte
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 16:18, 23 Octombrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pe apartament, și pe cotă parte, la cheltuielile comune.

Gunoiul menajer, se calculează pe nr. de persoană.

Gazul, apa rece și apa caldă dacă nu sunt contorizate, se calculează la nr. de persoană.
Ultima modificare: Miercuri, 23 Octombrie 2019
Dapix, utilizator
cota parte - care tin de partile commune- lumina pe scara, forta ascensor, omul de serviciu, etc.


Apa calda si rece- consumul individual de pe apometre daca nu sunteti la pausal.


Faceti si cerere la bloc, si intrebati cum se calculeaza la comun si individual.
Pentru corecta si completa dv informare studiati temeinic disp L nr 196/2018
In condominiu exista cheltuieli care se calculeaza conditionat de numar persoane,cota parte,etc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copiii sunt scutiti la plata intrtinerii? vasicom2000@gmail.com vasicom2000@gmail.com Copii, sunt scutiti la plata intrtinerii? Daca am refuzat montare de contoare radio, este normal trecere la pausal? (vezi toată discuția)
Buna ziua. exista vreo lege in romania care scuteste proprietarul ... ArtDi ArtDi Buna ziua. Exista vreo lege in Romania care scuteste proprietarul unui apartament, care nu locuieste in acel imobil, de plata la asociatie a curateniei si a ... (vezi toată discuția)
Numar de persoane trecute la intretinere - punct de lucru bats bats Am un pct de lucru la parterul unui imobil Care este nr de persoane pe care trebuie sa-l inregistrez la asociatie avand in vedere ca toti angajatii mei sunt ... (vezi toată discuția)