Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributii administrator societate comerciala pe ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributii administrator societate comerciala pe actiuni

Buna ziua,
Administratorul unei societati pe actiuni a fost ales din randul salariatilor.In acest caz contractul de munca a fost suspendat si s-a facut contract de mandat pe o perioada de 4 ani. Este corect sa se suspende contractul, sau trebuia facut incetare de contract.
Pentru administrator, angajatorul , plateste contributia CAM?
george-neagu, moderator