avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 735 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cum aflu venitul net
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cum aflu venitul net

Buna ziua,

Am de la ANAF pe o adeverinta de venit cu urmatoarele declaratii:
Data ultimei declaratii: 20.08.2019 , Venituri salariale sau asimilate salariilor , Realizat, Venit brut-lei: 568, Venit impozabil: 0, Impozit: 0
Data ultimei declaratii 25.09.2019
Venit brut: 5583, venit impozabil: 2189, Impozit: 220

Data ultimei declaratii: 18.10.2019 , Venit brut: 99, venit impozabil: 0, impozit: 0

Pe mine ma intereseaza veniturile nete pe lunile IULIE, AUGUST si SEPTEMBRIE.
Pe luna a 7-a nu are declaratii, ca nu a fost angajata.

Va multumesc!
Ultima modificare: Vineri, 25 Octombrie 2019
dinosaurusttt, utilizator

Alte discuții în legătură

Indemnizatie copil , de la angajator cu restante la stat [ in executare silita ] ? ContSters74087 ContSters74087 Buna ziua, In speranta ca ma veti ajuta cu un raspuns , va dresez si eu situatia in care ma aflu. Situatia mea e una interesanta ... inaintea nasterii ... (vezi toată discuția)
Activitate pfa in perioada de concediu prenatal si calcul indemnizatie ccc AdnanaI AdnanaI Buna seara, desi am citit toate postarile gasite pe forumul dvs. cu privire la acest subiect tot mai am cateva nelamuriri si sper sa ma puteti ajuta in ... (vezi toată discuția)
Deducere de baza paveldaniela paveldaniela ce inseamna deducere de baza la un salariu si care este cota de impozitare la doi copii?in luna august am avut net sub 1000ron si deducerea de baza a fost ... (vezi toată discuția)