Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal

In data de 04.11.2017 copilul meu a fost batut intrun club din Bucuresti.La cateva zile dupa fapta,am depus o plangere penala avand un certificat medico-legal de 12 zile.In aproximativ 8 luni s-a constituit un dosar cu nr...,dar fara a fi trimis la parchet,asteptand si in momentul de fata o rezolvare.Care este termenul de prescriere al faptei descrise mai sus.Va multumesc.
S-a inceput up in rem sub aspectul savarsirii infractiunii prev. si ped. de art. 193 alin. 2 c.p.
Deocamdata nu trebuie sa va ganditi la prescriptia raspunderii penale.
Ati solicitat administrare de probatoriu? ati indicat martori? au fost audiati? a fost audiat fiul dvs? a fost audiat faptuitorul? ce calitate are faptuitorul in acest moment?