Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Termen pentru actiune pe obligatia de a face?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Termen pentru actiune pe obligatia de a face?

Pentru actiunea in instanta pe obligatia de a face, exista un termen anume pentru introducerea actiunii?
De exemplu, de la data la care trebuia realizata obligatia sau de la data la care s-a luat cunostinta de acest lucru?
dserban, utilizator
Depinde care este norma juridica aplicabila.
Oricum, este bine sa se deschida repede procesul.