Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pot face o asociație familiară necăsătorit?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pot face o asociație familiară necăsătorit?

Buna ziua. As vrea sa fac un magazin online. Ma gândeam sa fac o asociație familiară. Nu stiu daca este cea mai potrivita și daca o pot înființa fata a fi căsătorit. Aveti un sfat bun?
Puteti. Asociatia familiala este compusa din membrii unei familii. Mama, tata, frate/sora, unchi sau cu cine doriti sa faceti. Doar ca raspunderea in caz de ...se extinde asupra bunurilor pe care familia le are, la un SRL raspunderea este limitata...inca.