Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Telemunca - specificarea perioadei si/sau zilelor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Telemunca - specificarea perioadei si/sau zilelor

Din legea nr. 81/2018:
(2) În cazul activității de telemuncă, contractul individual de muncă conține, în afara elementelor prevăzute la art. 17 alin. (3) din Legea nr. 53/2003, republicată, cu modificările și completările ulterioare, următoarele:
b) perioada și/sau zilele în care telesalariatul își desfășoară activitatea la un loc de muncă organizat de angajator;

Ce se intampla cand salariatul are un program flexibil si nu poate sti exact care zile vor fi lucrate la angajator? In unele activitati pot aparea intarzieri sau munca la domiciliu poate fi gata mai devreme.
In ce fel trebuie specificata perioada sau zilele cand se lucreaza la angajator in acest caz?
Eu ma gandeam la o anexa la actul aditional de telemunca unde se pot specifica exact zilele care au fost lucrate acasa, ar fi ideal, dar nu asta scrie in lege.
Cred ca ati mai postat problema acesata sub alt nume de utilizator???
am gasit raspunsul ca se poate redacta fiecare punct in functie de ce se cere si ma intrebam daca varianta cu anexa ar fi corecta
Se poate trece direct in c.i.m.