Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Supravegherea la locul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Supravegherea la locul de munca

1.Într o instituție publică este permisă supravegherea angajatului in timpul exercitării funcției pe care o deține?
2.Este permisă monitirizarea prin supraveghere video a angajatului de către conducătorul unității,de pe telefonul mobil particular?
1. GDPR: In ce conditii se pot folosi camerele video la locul de munca?
[ link extern ]

www.avocatnet.ro/t10332/supr...

2. Nu este corect ca imaginile respective sa fie vazute pe telefonul unei persoane din conducerea institutiei.

Puteti depune o sesizare la ANSPDCP - Autoritatea Naţională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal
[ link extern ]