avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Blocare acces curte de catre o statie de autobuz
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Blocare acces curte de catre o statie de autobuz

Buna ziua,

Accesul in curte imi este blocat de catre o statie de autobuz amplasata de cateva zile de primaria Fagaras. Drumul este unul judetean si conform amplasarii statiei autobuzul va opri in dreptul portii mele (tot acolo va sta si lumea).
Este normal ca statia sa imi blocheze curtea? Este acces atat auto cat si pietonal in curte.

Poza este cea de la avatar - sper sa se vada cat de cat.
Ultima modificare: Luni, 4 Noiembrie 2019
somnu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Mariuszeu , utilizator 02:57, 27 Noiembrie 2023
Sesizati primaria in scris, cu nr. de inrtegistrare/ data si cereti sa mute amplasamentul statiei de autobuz.
Daca nu primiti raspuns scris cu masurile luate, in termen de 30 de zile conform prevederilor OG nr. 27/ 2002 privind petitiile puteti deschide actiune in contencios administrativ in baza Legii nr. 554/ 2004 impotriva primariei.
Îmi puteți da mai multe detalii ce măsuri s-au luat cu referire la mutarea stației de autobuz și ce pași ați făcut
Mă confrunt cu aceeași situație

Vă mulțumesc
Ultima modificare: Luni, 27 Noiembrie 2023
Manuela Rășină, administrator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este legal ca salile de evenimente dintre blocuri sa aiba autorizatie de functionare? Luliana Luliana Buna ziua, M-am mutat foarte recent intr-un cartier nou si pentru ca eram presata de timp si de budget, nu am observat un inconvenient foarte important al ... (vezi toată discuția)
Un vecin construieste un etaj intreg lipit de casa mea fara acordul ... Alex.george90 Alex.george90 Un vecin construieste un etaj intreg lipit de casa mea fara acordul meu sau autorizatie de constructie. Am notificat ISC si primaria, dar din pacate nu am ... (vezi toată discuția)
Se poate obține autorizatie de functionare a unei firme care ... Tantaniculescu11@gmail.com Tantaniculescu11@gmail.com Se poate obține autorizatie de functionare a unei firme care executa prelucrari metalice(porți din fier tubulaturi,grătare,vopsit,sudat,taiat cu flex,zgomot ... (vezi toată discuția)