Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Un vecin construieste un etaj intreg lipit de casa mea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Un vecin construieste un etaj intreg lipit de casa mea fara acordul ...

Un vecin construieste un etaj intreg lipit de casa mea fara acordul meu sau autorizatie de constructie. Am notificat ISC si primaria, dar din pacate nu am primit niciun raspuns. Ce mijloace legale am pentru a opri aceasta constructie? Mi se pare ireal ca se poate face acest lucru si nu exista mijloace legale.
Alex.george90, utilizator
Sesizati primaria si ISC in scris, cu nr. de inregistrare/ data. Invocati OG nr. 27/ 2002 privind petitiile si cereti raspuns scris cu masurile luate.
Daca nu primiti raspuns scris cu masurile luate, in termen de 30 de zile, puteti deschide actiune in contencios administrativ impotriva institutiilor statului in baza Legii nr. 554/ 2004.