Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Decontare investigatie RMN de catre CAS
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Decontare investigatie RMN de catre CAS

Va rog sa ma ajutati cu un sfat in ceea ce priveste o investigatie RMN, Sunt asigurat si am nevoie de o asffel de investogatie dar spitalele nu ma programeaza numai peste 11 luni cu bilet de trimitere din lipsa de fonduri. Nu stiu daca aceasta este cauza , poate da poate nu dar cum este posibil ca sa fi asigurat, CAS sa deconteze o astfel de investigatie si sa nu poti beneficia de ea decat peste un timp asa mare. E clar ca nu pot astepta atata, ce pot face? Nu exista o cale prin care se o decontez pe urma la CAS aceasta investigatie? Adica o fac pe bani si pe urma in baza unei cereri CAS sa mi- o deconteze cum sunt asigurat daca acuma nu au fonduri suficinete. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Pe bani a doua zi te si iau.
Multumesc.
Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.

Multumesc.
NU, nu puteti solicita decontarea ulterioara a RMN-ului. A incercat si sotul meu si i s-a spus sec.. "trebuia sa asteptati pana la data la care ati fost programat!!". Adica peste 6 luni..
ramona2018, utilizator