avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract orange!
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract orange!

Buna seara.am cumparat un telefon alcatel 2019 senior ,cu taste, pt.mama mea care are 81ani. S-a facut cu prelungire de contract pe doi ani.nu m-ar fi deranjat nimic,daca telefonul s-ar fi dovedit a fi util,usor de utilizat. Trebuie să apeși de 4(patru)ori pe tasta ca sa se formeze apelul...Ii mai tremură mana ,se descurcă greu.am fost la cei de la orange,l-au trimis la ,,reparat,pe motiv că reclam ca meniul este greoi pt seniori.a venit la fel! Nu am păstrat cutia,și nu poate sa-l ia innapoi;Am cerut rezilierea contractului,dar imi cer cam250 euro.este normal? Pot face ceva? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: MarkKase777 , utilizator 20:49, 6 Noiembrie 2019
Ati semnat un contract cu cei de la orange.Cititi acest contract și veți afla ca au dreptate.O copie a contractului o aveti dmnv.

Groza firuta a scris:

Buna seara.am cumparat un telefon alcatel 2019 senior ,cu taste, pt.mama mea care are 81ani. S-a facut cu prelungire de contract pe doi ani.nu m-ar fi deranjat nimic,daca telefonul s-ar fi dovedit a fi util,usor de utilizat. Trebuie să apeși de 4(patru)ori pe tasta ca sa se formeze apelul...Ii mai tremură mana ,se descurcă greu.am fost la cei de la orange,l-au trimis la ,,reparat,pe motiv că reclam ca meniul este greoi pt seniori.a venit la fel! Nu am păstrat cutia,și nu poate sa-l ia innapoi;Am cerut rezilierea contractului,dar imi cer cam250 euro.este normal? Pot face ceva? Multumesc.

Ultima modificare: Miercuri, 6 Noiembrie 2019
MarkKase777, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Notificare cesiune de creanta - abonament telekom CosminAdrian CosminAdrian Buna ziua . Am primit acasa o notificare in legatura cu faptul ca datoria mea de la TELEKOM a fost vanduta catre o firma de recuperari. Ideea e in felul ... (vezi toată discuția)
Abonament orange reziliat Alexander12393 Alexander12393 Buna Ziua/Seara Mi-am facut un abonament Orange prin Noiembrie si fata de la reprezentanta Orange mi-a spus ca trebuie sa platesc primele 2 luni ale ... (vezi toată discuția)
Problema contract vodafone gabriela_peleanu gabriela_peleanu Buna ziua! Intr-o zi nefasta (18 februarie) am incheiat un contract pentru internet si telefon fix cu Vodafone. Nu le-am putut folosi niciodata fiindca nu ... (vezi toată discuția)