Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract orange!
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract orange!

Buna seara.am cumparat un telefon alcatel 2019 senior ,cu taste, pt.mama mea care are 81ani. S-a facut cu prelungire de contract pe doi ani.nu m-ar fi deranjat nimic,daca telefonul s-ar fi dovedit a fi util,usor de utilizat. Trebuie să apeși de 4(patru)ori pe tasta ca sa se formeze apelul...Ii mai tremură mana ,se descurcă greu.am fost la cei de la orange,l-au trimis la ,,reparat,pe motiv că reclam ca meniul este greoi pt seniori.a venit la fel! Nu am păstrat cutia,și nu poate sa-l ia innapoi;Am cerut rezilierea contractului,dar imi cer cam250 euro.este normal? Pot face ceva? Multumesc.
Ati semnat un contract cu cei de la orange.Cititi acest contract și veți afla ca au dreptate.O copie a contractului o aveti dmnv.

Groza firuta a scris:

Buna seara.am cumparat un telefon alcatel 2019 senior ,cu taste, pt.mama mea care are 81ani. S-a facut cu prelungire de contract pe doi ani.nu m-ar fi deranjat nimic,daca telefonul s-ar fi dovedit a fi util,usor de utilizat. Trebuie să apeși de 4(patru)ori pe tasta ca sa se formeze apelul...Ii mai tremură mana ,se descurcă greu.am fost la cei de la orange,l-au trimis la ,,reparat,pe motiv că reclam ca meniul este greoi pt seniori.a venit la fel! Nu am păstrat cutia,și nu poate sa-l ia innapoi;Am cerut rezilierea contractului,dar imi cer cam250 euro.este normal? Pot face ceva? Multumesc.

MarkKase777, utilizator