Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Storno amortizare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Storno amortizare

Buna ziua,

Va rog ajuor.
Am inregistrat in luna iulie pe 2131 un echipament achizitionat pt o spalatorie auto si bineinteles am inregistrat si amortizarea aferenta. Am avut control si mi s-a spus ca acest echipament a fost investitie si pana spalatoria auto nu functioneaza nu trebuia sa inregistrez amortizarea.
Cum fac amortizare storno? Cum modific in luna iulie (pot sa merg retroactiv) sa pun echipamentul pe investitie?
Amortizarea o inregistrez in momentul in care spalatoria este pusa in functiune?
Multumesc
george-neagu, moderator