avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Storno amortizare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Storno amortizare

Buna ziua,

Va rog ajuor.
Am inregistrat in luna iulie pe 2131 un echipament achizitionat pt o spalatorie auto si bineinteles am inregistrat si amortizarea aferenta. Am avut control si mi s-a spus ca acest echipament a fost investitie si pana spalatoria auto nu functioneaza nu trebuia sa inregistrez amortizarea.
Cum fac amortizare storno? Cum modific in luna iulie (pot sa merg retroactiv) sa pun echipamentul pe investitie?
Amortizarea o inregistrez in momentul in care spalatoria este pusa in functiune?
Multumesc
Ultima modificare: Joi, 7 Noiembrie 2019
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Tva la depasirea plafonului de 300000 lei ionela11 ionela11 Buna ziua, Daca am depasit plafonul de 300000 lei in luna august 2018 si daca ma inregistreaza ca platitor de tva trebuie sa platesc tva-ul la diferenta ... (vezi toată discuția)
Vanzare mijloace fixe Cecilia35 Cecilia35 Buna ziua, am o mare problema la vanzarea unui imobil si mijloacele fixe aferente imobilului. Va spun concret ce este si va rog sa-i dati sfaturi ce trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Deducere tva danyyyyy danyyyyy buna ziua , am cumparat pe firma un motociclu( schuter) intrebarea mea este pot deduce tva-ul?, pot deduce amortizarea?, multumesc (vezi toată discuția)