avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2005 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Doresc sa vand afacerea.Care este cadrul legal în ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Doresc sa vand afacerea.Care este cadrul legal în care pot face asta?

Doresc sa vand afacerea al cărui proprietar sunt. Care este cadrul legal în care pot face asta? Firma nu are datorii la stat.
Ce acte trebuie întocmite și unde trebuie să mergem pentru a face actele?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 17:41, 10 Noiembrie 2019
Veti incheia contractul de cesiune parti sociale cu respectivul cumparator la notar si apoi mergeti impreuna si-l inregistrati si la registrul comertului. Detalii la cele doua institutii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vand un srl Alpanino Alpanino Buna ziua! As dori sa vand un srl consultanta juridica oare poți apărea ceva probleme la transferul părților sociale? (vezi toată discuția)
Vanzare srl dariusv. dariusv. Buna ziua - in momentul de fata vreau sa-mi vand afacerea impreuna cu SRL-ul. Am gasit si clientul interesat, dupa care am vb cu contabilul meu si cu un ... (vezi toată discuția)
Vanzare firma cu datorii ContSters95349 ContSters95349 Buna ziua. Am o firma de transport marfa din 1995 si am un credit de 15.000 euro pe firma de aprox 3 luni si 2 facturi scadente peste 2 luni FARA fila cec in ... (vezi toată discuția)