Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Doresc sa vand afacerea.Care este cadrul legal în ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Doresc sa vand afacerea.Care este cadrul legal în care pot face asta?

Doresc sa vand afacerea al cărui proprietar sunt. Care este cadrul legal în care pot face asta? Firma nu are datorii la stat.
Ce acte trebuie întocmite și unde trebuie să mergem pentru a face actele?
Veti incheia contractul de cesiune parti sociale cu respectivul cumparator la notar si apoi mergeti impreuna si-l inregistrati si la registrul comertului. Detalii la cele doua institutii.