avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Popriri pe conturi
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Popriri pe conturi

Am 1 luna de cand lucrez si....CE SA FAC CU 2 MINORI IN CRESTRE?
CE FAC?!
Ma numesc Moldoveanu Draghici maria
Si acum am primit acest mesaj:
Stimate client,

Va informam ca in data de 05.11.2019 s-a instituit pe conturile dumneavoastra poprirea dispusa de catre BEJ IVAN TRAIAN DANIEL, cu numar dosar 1792/2014 primita de Raiffeisen Bank prin scrisoarea de instiintare 1792 la data de 03.10.2019 in suma de 4226.08 RON.

Pentru detalii suplimentare cu privire la poprire, va rugam sa contactati executorul BEJ IVAN TRAIAN DANIEL.

Cu stima,
Echipa Raiffeisen Bank.

Acest mesaj a fost generat automat. Va rugam sa nu raspundeti la acest email.

Ce sa fac?
Am lucrat la ARCTIC -GAESTI 2016-2018 SI AM AVUT POPRIRI...CEI DE ACOLO NUUU VOR SA-MI ZICA CU CE EXECUTORI....CE SA FAC??
Deja mi-au blocat conturile....din 2014/ pana alaltaieri nu stiam nimic.
VA ROG CE SA FAC????
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 15:23, 11 Noiembrie 2019
Pai contactati executorul si incercati sa negociati cu el plata in rate, poate este de acord sa sisteze poprirea, Alta solutie nu aveti.
Mergeți la biroul executorului BEJ IVAN TRAIAN DANIEL,și propuneți să încheiați o plată eșalonată.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anul acesta am primit poprire pe conturi mariamoldoveanu mariamoldoveanu Am 1 luna de cand lucrez si....CE SA FAC CU 2 MINORI IN CRESTRE? CE FAC?! Ma numesc Moldoveanu Draghici maria Si acum am primit acest mesaj: Stimate ... (vezi toată discuția)
Executare silita anaf Cristinakiss Cristinakiss Buna ziua am o situatie neplacuta si nu stiu unde sa mai apelez. Luna aceasta am primit un email de la raiffaisen bank care zice .. Stimate client, Va ... (vezi toată discuția)
Poprire salariu nevirata de angajator in contul bej mihaiclaudiugabriel mihaiclaudiugabriel Pe data de 05,01,2016 mi s-a infiintat o poprire pe o treime din salariu pe suma de 4697,43 RON . pe data de 04.02.2016 mi s-a infiintat o alta poprire de 1536 ... (vezi toată discuția)