Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Executare penala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Executare penala

Bună seara dacă am primit o comunicare minuta penala urmează sa mai primesc ceva mai exact când sa ma prezint la serviciul de probațiune și unde sa plătesc cheltuielile de judecata
Stimate domn,

Frecventa intrevederilor va fi stabilita in concret.

Puteti furniza numarul de telefon , pentru a fi anunta mai rapid cand va avea loc prima intrevedere.

Veti fi instiintat, in sensul de a va prezenta la SERVICIUL DE PROBATIUNE, in vederea efectuarilor verificarilor oportune.

Cheltuielile judiciare pot fi achitate la TREZORERIE, o copie a chitantei care atesta plata trebuie depusa la instanta de judecata.

Obligatiile / masurile de supraveghere vor fi puse efectiv in executare cand va ramane definitiva hotararea .( dupa epuizarea termenului de 10 zile, de apel, termen ce curge de la comunicarea minutei ).

Ulterior, veti intra in posesia sentintei penale, ce poate fi legalizata, cu mentiunea "definitiva".

Succes.

CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat