Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Transfer imobiliar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Transfer imobiliar

In calitate de proprietar, doresc vanzarea unui imobil (teren + casa), la valoarea estimativa de 31000 euro. Din ce am cititi in codul fiscal, art.111, m-ar interesa daca se aplica impozitul pe profit din vanzare, avand in vedere neimpozitarea venitului mai mic de 450.000 de lei. Este corecta interpretarea facuta de mine?
Va multumesc!
Se va plati impozit doar la ceea ce depaseste 450.000 de lei.