Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Valoare contract
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Valoare contract

Bună seara. Am și eu o întrebare. Ce valoare are un contract daca acesta a fost semnat, i sau făcut poze cu telefonul pe fiecare pagina iar a apoi pozele au fost trimise pe mail? Mă refer aici daca este legal si/sau dacă poate fi luat în considerare.
Se pot semna anumite contracte la distanta si ele au valabilitate juridica, unele sunt si titluri executorii chiar daca sunt semnate la distanta (de exemplu contract asistenta juridica)
Va mulțumesc pentru răspunsul rapid. In cazul meu este vorba despre un contract pentru un curs de Java. In această situație este valabil daca a fost trimis cum am spus mai sus? Mulțumesc

Casa de Avocatura “Toader, Georgescu si Asociatii a scris:

Se pot semna anumite contracte la distanta si ele au valabilitate juridica, unele sunt si titluri executorii chiar daca sunt semnate la distanta (de exemplu contract asistenta juridica)