Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Scoaterea masinii de la fiscal
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Scoaterea masinii de la fiscal

buna ziua am o intrebare doresc sa scot o masina de la fiscal am doar contractu de vanzare cumparare in rest nu mai am nimic la directai de taxe si impozite la sectorul 5 pe site se cer urmatoarele :
Actul de instrainare a unui mijloc de transport (contract de vanzare-cumparare/ certificat de distrugere/ certificat de mostenitor/ hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila etc) – in 5 exemplare;
Certificat de radiere, dupa caz;
Declaratia de scoatere din evidenta;
Copie act de identitate;
Termenul legal de depunere a declaratiei pentru scoaterea din evidenta fiscala a unui mijloc de transport este de 30 de zile. Depunerea peste termen se sanctioneaza cu amenda conform Legii nr. 227/2015 privind Codul Fiscal. am nevoie si de alte acteva inafar de buletinul meu si contractul de vanzare cumparare dupa cum apare ? multumesc
george-neagu, moderator
Este suficient documentul de vanzare cumparare vehicul