Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva

Bună ziua! Dacă am un furnizor neplatitor de TVA, eu pot sa mi deduc tva ul? Va rog..
Ar trebui sa specificati daca acel furnizor a emis factura cu TVA, ca sa puteti deduce.Dar daca il verificati in registrul ANAF la platitori TVA si nu este inregistrat, logic ca nu puteti deduce.Il notificati ca emis gresit factura si sa o refaca fara TVA.