avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dimensiuni anvelope in CIV
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dimensiuni anvelope in CIV

Buna ziua,

Ce pot face daca RAR nu recunoaste dimensiunea de anvelopa prevazuta de fabricant si mentionata in clar pe eticheta lipita pe stalpul usii de la autoturism si nu vor sa o inscrie in CIV?

Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Anvelope de iarna 1yly 1yly AM ECHIPAT AUTOTURISMUL CU ANVELOPE DE IARNA. DIMENSIUNEA ACESTORA ESTE UNA DINTRE CELE INSCRISE PE STILPUL DIN DREAPTA AL AUTOTURISMULUI. ESTE CORECT? (vezi toată discuția)
Anvelopele din talon mihaifurdui mihaifurdui Buna ziua am in talon dimensiunea 185/55/R15 si as vrea sa stiu daca pot sa-i pun 195/50 R15, ca diametru sunt compatibile daar daca nu scrie in talon le pot ... (vezi toată discuția)
Motorul mașinii nu poate repara și trebuie schimbat. se poate trece în cartea mașinii alt cod motor? Lukacs gimi Lukacs gimi Buna! Am o mașină cu un motor de 1.8benzina 20valve fără turbo 125cp 92kw cod motor AJP. Din păcate nu se mai poate repara motoru și nici nu găsesc alt ... (vezi toată discuția)