Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Anvelope de iarna
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Anvelope de iarna

AM ECHIPAT AUTOTURISMUL CU ANVELOPE DE IARNA.
DIMENSIUNEA ACESTORA ESTE UNA DINTRE CELE INSCRISE PE STILPUL DIN DREAPTA AL AUTOTURISMULUI.
ESTE CORECT?
De regula pe stalpul din dreapta al autovehicului se aplica timbrul de catre RAR
Daca anvelopele montate de dvs coincid cu specificatia din cartea de identitate/talonul autovehiculului,inseamna ca ati respectat obligatiile impuse de producatorul autoturismului
Autoturismul este un BMW IAR PE STILP ARE INSCRISE TIPUL DE CAUCIUCURI FOLOSITE
Daca ati respectat cerintele din cartea de identitate sau chiar si cea de pe stalpul din dreapta este OK!