Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Acuzat de delapidare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Acuzat de delapidare

Buna ziua! Am lucrat ca operator pariuri sportive! Am pariat 6 bilete la pariuri sportive cu suma de 10000 de lei fiecare. 5 dintre ele au fost câștigătoare si unul necastigator. Am fost anunțat că cele 5 bilete au fost anulate. Si ca trebuie sa plătesc suma 10000 lei pe cel necastigator. Am încheiat contractul de muncă fără să dau nici o declarație. Si după un an de zile am primit acasă o citatie sa mă prezint la poliție in calitate de martor privind in cauză dosar penal. M am prezentat si am declarat,, Nu am nimic de declarat in acest moment " După aproximativ 3 luni am primit altă citatie in calitate de suspect în cauză privind săvârșirea infracțiunii prev. și ped. de art. 295 cod penal. Ce sfaturi imi puteți da ? Va multumesc!
Dumialin, utilizator
Angajati-va avocat care sa consulte dosarul si impreuna sa stabiliti strategia apararii, raportat la situatia de fapt.

Mâine la ora 9 trebuie sa ma prezint care ar fi soluția ideală?
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Angajati-va avocat care sa consulte dosarul si impreuna sa stabiliti strategia apararii, raportat la situatia de fapt.

V-am spus, era recomandat sa consultati un avocat.