Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... despre casa
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

despre casa

buna ziua am o intrebare eu am avut o relatie cu o tipa dupa doi ani am luat o casa dar noi find la munca casa a fost trecuta pe mama ei iar acum ea a fugit cu altul si eu am ramas pe afara bani trimisi pentru casa iam trimis eu de pe numele meu ce pot sa fac bani au fost luati in inprumut iar eu acum muncesc si platesc datoriile ce pot face in cazul asta va multumesc
Buna seara,
Sa deschideti bine ochii data viitoare.
In rest, .....
nu se poate face nimic in aceest caz ?

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna seara,
Sa deschideti bine ochii data viitoare.
In rest, .....

Nu aveți ce face. Ați dat banii cadou către părinții concubinei.

Data viitoare să nu mai aveți încredere în nimeni, să depuneți banii la Bancă, și când adunați suma necesară, să vă faceți singur casa.

Aveți vreo probă, vreo dovadă scrisă..., că ați trimis banii sub formă de împrumut`?
Dapix, utilizator
am si eu hrati de la banca si mai sunt si bani care sa facut trazactia dar ca faia ce mia dato banca mia rupto fosta ma gandesc ca la banca exista duplicat duca trazactiile ce leam facut
Puteți sa i acționați in judecată pe fosta și mama ei, demonstrați cu acte ca banii au fost trimiși de Dvs Și solicitati ca instanța sa i oblige sa restituie banii!
Acțiunea poate îmbraca și alta forma dacă dovediți concubinajul