Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... reabilitare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

reabilitare

Buna seara ! Am si eu o intrebare dupa reabilitare judecatoreasa se sterge fapta din cazier -... adica pot da la jandarmi, politie admitere
Din cazierul judiciar se șterg.
Doar că s-ar putea ca cei de la IGPR sau de la jandarmi să mai aibă acele date în evidențele lor și să țină seama de ele.
Au fost situații când, chiar după reabilitare, candidații pentru poliție au fost respinși la ultima probă, tocmai pentru că nu îndeplineau condițiile de a avea o bună reputație.
Va multumesc !