avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 908 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... conducere sub influenta bauturilor acoolice
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

conducere sub influenta bauturilor acoolice

buna ziua...acum 2 zile am condus beat fara permis pe o distanta de aprox 500 de metri alcolemia mia iesit 0.70 in urma conduceri mele a intrat in mine o masina care nu mia acordat prioritate soferul masini este un fost procuror ..vreau sa stiu cine suporta pagubele materile
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 00:08, 25 Noiembrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca fostul procuror este de vina prejudiciul fi acoperit de firma lui de asigurare.
Raspunderea dvs. penala este personala si nimeni nu poate face inchisoare pentru altul...
va multumesc frumos pr raspuns..! multa lume imi spune ca o sa fie eu razpunzator pentru pagubele materiale deoarece eram sub influenta alcoolului si nu detineam permis de conducere ...
Depinde cine a incalcat regulile de circulatie rutiera.
eu am fost pe drumul cu prioritate iar fostul domn judecator nu a oprit la stop nu sa asigurat a iesit cu viteza ..iar eu am incercat sal evit dar nam putut am intrat cu fata in spatele lui iar din el mam izbit in alt autoturism parcat
Este greu se spus cine a gresit.
Pare echilibrata situatia deoarece este posibil sa fi avut o problema cu viteza.
Incercati sa va angajati avocat din alt oras daca cazul este in provincie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine e vinovat de producerea accidentului? ContSters74711 ContSters74711 Buna tuturor, In aprilie 2010 am avut un accident de circulatie ,care s-a soldat cu ranirea usoara a unei persoane din masina noastra care nu a necesitat zile ... (vezi toată discuția)
Accident bizar - culpa comuna ? westdesign westdesign Buna ziua, incerc sa va descriu cat mai exact accidentul pe care l-am avut in urma cu 4 ore. Ajuns intr-o intersectie dirijata dintre un drum cu sens ... (vezi toată discuția)
Informații despre dosar penal hjkskksnsn hjkskksnsn cum pot sa aflu si eu mai multe informati despre dosarul meu (vezi toată discuția)